Zadaj pytanie

Jeśli zastanawiasz się nad nowym zestawem kubaturowym lub masz wątpliwości jaką naczepę kupić, przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, który pomoże Ci odnaleźć właściwą drogę.

Dobór odpowiedniego pojazdu do specyfiki firmy nie jest łatwym zadaniem. Do wzięcia pod uwagę jest wiele czynników składających się na potrzeby danego przedsiębiorstwa. W podjęciu tej ważnej decyzji może pomóc świadomość zakresu produktów, z jakich przyjdzie nam wybierać rozwiązania do naszej floty samochodowej.

Właśnie dlatego nasz zespół postanowił przygotować krótki artykuł na temat rozwiązań dostępnych w ofercie Gniotpol Trailers. Wiedza na temat możliwości każdego z nich stanowi doskonały punkt wyjścia w procesie modernizacji floty. Zapraszamy do zapoznania się z trzema najważniejszymi kategoriami naszych produktów.

Klasyczny wybór, czyli zestawy kubaturowe

Zestawy kubaturowe (zwane także przestrzennymi), składające się z zabudowy samochodu ciężarowego oraz przyczepy, to klasyczne rozwiązanie transportowe powszechnie spotykane w wielu flotach transportowych. Jak sama nazwa wskazuje, pojazdy te stawiają na maksymalizację dostępnej przestrzeni ładunkowej. Wśród produktów GT znajdują się trzy linie tego typu:

Basic – seria konstrukcji wykonanych ze stali o podwyższonej wytrzymałości, poddawanych procesowi ocynkowania w jednej z najnowocześniejszych cynkowni w Europie. Jak w przypadku większości produktów GT, największa wartość tej linii leży w możliwościach jej personalizacji. Zestawy Basic mogą zostać wyposażone m.in. w stację dokującą dla wózków widłowych czy wiele wariantów zadaszeń (np. dachy przesuwne lub stałe z opcją podnoszenia).

Presitge – to seria produktów dedykowana najbardziej wymagającym klientom. Ramy i podłogi tych konstrukcji wykonane są w całości z profili aluminiowych, dzięki czemu osiągają najlepsze parametry dot. niskiej masy własnej, co przekłada się na zwiększenie możliwego załadunku i zmniejszenie kosztów związanych z użyciem paliwa. Ponadto, zestawy te zachowują zalety, z których słyną produkty serii Basic.

System 2504 – to chronione patentem autorskie rozwiązanie jest jedynym w Europie systemem wewnętrznej ładowni o szerokości 2504 mm, przy zachowaniu zewnętrznego wymiaru 2550 mm. Opracowaliśmy je z myślą o przewozie szczególnie wymagających ładunków, takich jak puszki, rury PCV oraz styropian. Sam zestaw wykonujemy z wykończeniami aluminiowymi (znanymi z Prestige) lub stalowymi (znanymi z Basic)

Ponadto, wszystkie zestawy przestrzenne naszej produkcji wyposażone są w tzw. Antywywrot – zastrzeżone przez GT rozwiązanie zmniejszające ryzyko wywrócenia się przyczepy jednoosiowej podczas bardzo wietrznych dni.

Zestaw kubaturowy Gniotpol Trailers

Jaką naczepę kupić?

Osobną kategorię produktów oferowanych przez Gniotpol Trailers stanowią naczepy przeznaczone do użycia w ciągnikach siodłowych. Tworzone w ten sposób zespoły pojazdów stanowią doskonałe narzędzie do przewozu określonych typów produktów. W ofercie GT znajdują się różne rodzaje naczep o dużych możliwościach personalizacji:

Lekkie naczepy jednoosiowe stanowią definicję optymalności w transporcie. To klasyczne rozwiązanie sprawdza się w transporcie zróżnicowanych kategorii produktów. Uniwersalność tę zapewnia szeroki wachlarz możliwych zabezpieczeń ładunku oferowanych przez GT. Dzięki nim możesz mieć pewność, że przewóz towarów będzie odbywał się bez żadnych komplikacji.

Naczepy N1, które cieszą się popularnością na przykład w przewozie mebli, produkujemy w opcjach furgon oraz kurtynowej. Oparcie konstrukcji na jednej osi zapewnia niską masę własną na poziomie 5500 kg, przy zachowaniu kubatury 98 m3. Funkcjonalne wyposażenie w ogromnym stopniu ułatwia pracę kierowcy i osób zaangażowanych w załadunek towaru.

Naczepy typu MAX SPACE stanowią ewenement na skalę kontynentu – Gniotpol Trailers należy do grona nielicznych producentów posiadających je w swojej ofercie. Ich cechą charakterystyczną jest wielokrotne przełamanie konstrukcji maksymalizujące przestrzeń ładunkową. Czyni to z nich idealny środek transportu do przewozu napojów – stąd ich alternatywna nazwa, „naczepy napojowe”.

Naczepa Gniotpol Trailers

Czy to czas na implementację systemu BDF?

Osobną kategorię rozwiązań stanowią systemy wymienne, zwane w Polsce także systemami BDF. Ich implementacja wiąże się z wprowadzeniem przedsiębiorstwa na drogę transportu intermodalnego i związaną z nim optymalizację procesów logistycznych. Więcej na ten temat opowiadaliśmy zarówno na łamach naszego bloga wielokrotnie (gdzie opowiedzieliśmy m.in. jak rozwiązania BDF wpływają na rozwój branży), jak i w trakcie dedykowanego transportowi intermodalnemu wydarzenia IMS Intermodal Show. Dzisiaj skupimy się na krótkim przedstawieniu samego produktu.

Znajdujące się w ofercie GT zestawy BDF składają się, podobnie jak zestawy kubaturowe, z dwóch części: zabudowanego samochodu ciężarowego oraz przyczepy. Różnica tkwi w specyfice konstrukcji: nadwozie w tego typu zestawach może być w łatwy sposób wymieniane, co pozwala kierowcy na podjęcie nowego ładunku bez konieczności uprzedniego rozładowania towaru.

Systemy wymienne stanowią więc świetne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie priorytetem jest zoptymalizowanie procesu transportowego. Mogą one np. uprościć funkcjonowanie wewnętrznych łańcuchów logistycznych przyspieszając proces transportu pomiędzy fabryką a magazynem.

System BDF Gniotpol Trailers

GT – przewodnik na drodze do lepszego transportu

Opisane wyżej produkty stanowią jedynie część szerokiej gamy naczep, przyczep i zabudów z oferty GT. Każde wdrożenie to inna historia – w procesie konsultacji wypracowujemy wraz z naszymi Klientami rozwiązanie najlepiej dopasowane do ich potrzeb. Jeśli więc zastanawiasz się, który zestaw przestrzenny wybrać, jaką naczepę kupić lub czy system BDF sprawdzi się w Twojej firmie, skontaktuj się z naszymi specjalistami. Odpowiedzą oni na wszystkie pytania i wskażą Ci drogę, po której dotrzesz do celu.

Popularne teraz
Zobacz podobne wpisy
  • Produkty
W jaki sposób rozwiązania BDF zmieniają oblicze transportu?

Autor: Andrzej

Optymalizacja procesu transportu możliwa dzięki zabudowom BDF przynosi szereg korzyści na wielu płaszczyznach: od oszczędności czasu i zasobów po uczynienie transportu bardziej przyjaznym środowisku.

Zobacz więcej
  • Produkty
Sposoby rozmieszczenia i zabezpieczenia ładunku w transporcie

Autor: Agata

Każdy specjalista branży transportowej wie, że na bezpieczną drogę ładunków składają się zarówno elementy konstrukcyjne samochodów i przyczep, jak i wiedza oraz odpowiedzialność pracowników. Odpowiednie rozplanowanie i zabezpieczenie ładunku jest niezwykle istotnym etapem łańcucha dostaw. Pozwala dostarczyć towary w nienaruszonym stanie, a także usprawnia i w konsekwencji przyspiesza dalszą pracę. Poniżej zebraliśmy w krótki poradnik […]

Zobacz więcej
  • Produkty
Nowy „transformers” w naszej ofercie !

Autor: Andrzej

Tym razem prezentujemy specjalistyczną zabudowę – mobilne centrum szkoleniowe. 18 siłowników  Rozdzielacz 10  podwójnych sekcji z ograniczeniem przepływu  sterowanie manualne i elektryczne Sterowanie radiowe  niezależne Układ zasilania hydraulicznego  stopniowany – dwie pompy hydrauliczne 4 i 14 litrów  zasilanie elektryczne 400v   układ sterowania bezpieczny 24v Agregat hydrauliczny z zabezpieczeniem oraz z układem podgrzewania oleju dedykowany na […]

Zobacz więcej

Zadzwoń lub zostaw swój numer


Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.Zadzwoń

+48 662 196 955